Letní kurz od DAAD mi změnil život

Žádný z mých zážitků by se nemohl uskutečnit bez prezentace od DAAD na naší škole, podpory rodiny, ale hlavně zkušeností přátel. Přihlášku jsem podával na poslední chvíli. I přesto, že času nezbývalo mnoho, jsem stihl odeslat potřebné dokumenty včas (motivační dopis, posudek vyučujícího, přihlášku). A to také díky pomoci a ochotě lektorů DAAD. Tímto krokem jsem byl již blíže své cestě. V době čekání na výsledky jsem ovšem obdržel i potvrzení o přijetí na pracovní stáž Erasmus+ ve Vídni. V tu chvíli jsem byl rozhodnut, že pojedu buď na Erasmus nebo na letní školu DAAD. Čas plynul, když najednou jsem dostal e-mail, že jsem byl na letní kurz přijat. V ten moment jsem již začal přemýšlet. Erasmus ve Vídni jsem si náramně užíval. Proč bych tedy nevyjel i v létě do Německa? Začal jsem obepisovat známé, kteří již obdobný kurz absolvovali. Se svým rozhodováním jsem se svěřil i rodině. Od všech jsem dostal obrovskou podporu. Čekala mě cesta do nádherného města Münster. Neměl jsem ani nejmenší tušení, že tam potkám svou budoucí přítelkyni a mnoho skvělých přátel.

Letní kurz od WWU Münster (Westfälische Wilhelms-Universität) byl zorganizovaný do posledního detailu, a to od zajištění ubytování, perfektní výuky, odpoledních workshopů, výletů, kulturního programu, po večerní kino, billiard či party. Právě tyto společné aktivity mohou lidi různých kultur, zvyků a národností sblížit. K mému srdci však nejvíce přirostla slečna z Turecka. I přes nabitý program, který nám univerzita poskytovala, jsme měli každý den čas na to, abychom trávili večer s přáteli sezením u jezera, grilováním, projížděním krásných ulic města na kole, ochutnáváním místního piva s klasickým pokrmem jako je Bratwurst a dokonce pozorováním noční oblohy s perseidy. Takže i přes mou původní nejistotu při rozhodování jsem si celý letní kurz opravdu užil.

Tímto tento můj malý velký příběh končí, protože mé letadlo již přistává na zem, a já mohu jen vzkázat velký dík organizaci DAAD, která mi svým letním kurzem otevřela bránu do celého světa.