Není čas ztrácet čas! Vyraž do zahraničí už na střední škole!

Možností máš hned několik, ale začněme popořadě. Největší nabídku pobytů v zahraničí nabízí AFS . Tato organizace ti zprostředkuje vše, co budeš potřebovat, než se někam vydáš, od pojištění až po veškeré informace, které jsou často ty nejdůležitější. V tomto případě se hradí účastnický poplatek, ale nezoufej Česko-německého fondu budoucnosti poskytuje stipendium pro tento středoškolský výměnný pobyt, tudíž by to poté nemuselo být tak finančně náročné.

Pokud jsi z Karlovarského nebo Jihočeského kraje, můžeš díky organizaci EUREGIO EGRENSIS strávit pobyt na bavorské střední škole. S touto organizací mám osobní zkušenost i já. Jedná se o osm měsíců strávených v hostitelské rodině a absolvování školní docházky. Místo i rodinu ti vybere organizace a za pouhých 300 eur, vyjedeš skoro na rok do Bavorska. Můžu říct, že ne všechno bylo růžové, ale nikdy jsem této zkušenosti nelitovala a jednoznačně mi více dala, než vzala.

Dále je možné využít podporu Rotary klubu pro studenty na výměnných pobytech v zahraničí. Je možné využít několika variant pobytů, jedním z nich je roční, při kterém student navštěvuje školu a je ubytován u dvou až třech hostitelských rodin. Dalším programem je výměna mezi rodinami, v tomto případě je student v zahraničí zpravidla během letních prázdnin, ale jsou možné i pobyty v průběhu zimních prázdnin.