Kateřina Tomášková

Studium/práce:
Jsem v prváku magisterského studia na oboru Obecná a aplikovaná biochemie na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze.
Zahraniční zkušenosti:
Nejvíc zahraničních zkušeností mám asi z Německa. Začalo to dvěma týdenními výměnami ještě během gymplu, poté následoval téměř roční pobyt v Bavorsku. Chodila jsem tam na místní gymnázium a bydlela v hostitelské rodině. To mi tehdy dalo jazykově opravdu hodně a od té doby jsem začala mít němčinu vážně ráda. Poté jsem jezdila tři roky po sobě v létě dobrovolničit na farmy – do Německa i Rakouska. Tam jsem mohla spojit svou vášeň pro zahradu, zvířata a přírodu s němčinou. Za mne ideální kombinace :). A předloni na podzim jsem odjela na rok na Erasmus na univerzitu v Braunschweigu (Dolní Sasko). Ten rok byl pro mne naprosto zlomový a nezapomenutelný! Díky němu jsem začala více chápat, kdo vlastně jsem. Takže fakt – jeďte ;)!
V čem je pro mě Německo inspirující:
Inspirující? To nemohu asi takhle úplně říct. Přeci jen ta kulturní vzdálenost není tak velká. Na druhou stranu mi přijde, že mladí Němci mají větší povědomí o politice a všeobecném dění než my tady u nás.