Ludmila Veřtátová

Co studuješ:
V současné době studuji Divadelní produkci na pražské DAMU, prvák magistra. Zároveň jsem se odebrala i úplně jiným směrem a dálkově jsem si střihla Pedagogiku volného času na Jihočeské univerzitě, tam jsem v prváku na bakaláři.
Byla jsi už v Německu na zkušené:
První delší zkušenost s Německem jsem získala na gymnáziu v Písku v rámci týdenního výměnného pobytu v krásném Vredenu, který jsem mohla absolvovat dokonce dvakrát. Německo mi nějak přirostlo k srdci a v roce 2013/2014 jsem odjela na 10 měsíců na stipendijní pobyt do Německa díky AFS. Bydlela jsem v hostitelské rodině poblíž Münsteru, chodila na gymnázium a celkově se zapojila do tamního života. Bylo mi jasné, že v Německu nejsem naposledy a rok 2018/2019 jsem strávila na pracovní stáži Erasmus+ v Kolíně nad Rýnem, kde jsem pracovala v kanceláři Freies Werkstatt Theater.
Co tě přivedlo do našeho projektu:
Jelikož miluji prezentování všeho druhu, ve chvíli, kdy jsem se o projektu dozvěděla, jsem neváhala ani vteřinu a okamžitě se přihlásila. Jelikož jsem sama zažila dva roční pobyty v Německu, které byly oba úžasné, moc se těším povídat ostatním mladým lidem o možnostech, jak do Německa vyjet. Za mě je to rozhodně jedna z nejlepších zkušeností, kterou mohou lidé z České republiky získat!
Co ti dal pobyt v Německu:
Určitě jsem si rozšířila obzory a získala spoustu nových kamarádů, včetně druhé rodiny. Zároveň jsem si uvědomila, proč mám tak ráda Českou republiku a proč jsem hrdá na to, že jsem Češka. Ale hlavně jsem pochopila, proč tolik Němců miluje Currywurst.